filmy a televizní seriály

„Crowded Room“ je televizní seriál, ve kterém Tom Holland hrál muže s duševní poruchou.

Reklama

Záhadný příběh Billyho Milligana má volnou adaptaci.

Seriál Crowded Room měl na Apple TV+ premiéru 9. června, kdy byly odvysílány tři epizody. První sezóna vychází z dokumentárního románu Daniela Keyese Záhadný příběh Billyho Milligana o muži s diagnózou disociativní poruchy identity. Očekává se, že i další sezóny se zaměří na duševní nemoci.

Na seriálu pracovali režisér Cornel Mundruzo („Bílý bůh“) a scenárista Akiva Goldsman („Jsem legenda“, „Da Vinciho kód“). V hlavních rolích Tom Holland („Spider-Man: Bez cesty domů“), Amanda Cyfred („Munk“), Emmy Rossum („Nestyda“), Christopher Abbott („Catch-22“).

Danny Sullivan je ve vazbě po pokusu o vraždu. Vyšetřovatelé nemohou najít komplice, o kterém Sullivan neustále mluví. Ten při výslechu vypráví o svém životě a lidech, kteří ho obklopovali. Postupně si on i vyšetřovatel uvědomují, že mnoho jeho přátel ve skutečnosti nikdy neexistovalo.

Předvídatelnost je únavná
Předvídatelnost je největším problémem seriálu, kvůli kterému se na něj těžko dívá. Apple TV před uvedením uvádí, že Crowded Room je natočen podle Keyesova románu. Pokud jste knihu četli (nebo alespoň stránku na Wikipedii), je vám už jasné, že uvidíte příběh o muži, který má v hlavě více než 20 osobností. Seriál však postupuje, jako byste to nevěděli. Moment, který odhalí podstatu postavy, je přesunut do poloviny sezóny. První tři díly tedy jen naznačují následný „nečekaný“ dějový zvrat.

Sledovat seriál Crowded Room je jako hrát si s dítětem s náprstky. Je velmi těžké převyprávět události prvních tří epizod – jednoduše proto, že se nic neděje. Zdá se, že první scéna první epizody nám v kombinaci se synopsí řekne o hlavní postavě víc než následující více než dvě hodiny.

 

Reklama

Související příspěvky

7 psychologických thrillerů o poruchách osobnosti a problémech s pamětí

The Last of Us a „Ted Lasso“: byly oznámeny hlavní nominace na cenu Emmy

Nejlepší filmy podle scénářů skvělých režisérů