filmy a televizní seriály

Nejlepší filmy podle scénářů skvělých režisérů

Reklama

Most špiónů
USA, 2015.
Thriller, drama.
Autoři scénáře: Ethan a Joel Coenovi.
Délka: 142 minut.
IMDb: 7.6.
James Donovan je americký právník, který dostal od CIA závažný úkol. Musí vyjednávat se sovětskými úřady o propuštění amerického pilota, který řídil špionážní letadlo. Donovan musí splnit úkol, který se zdá být odsouzen k nezdaru.
Scénář k filmu napsali bratři Coenové. Spolu s Mattem Charmanem, původním autorem rukopisu, byli za svou práci nominováni na Oscara. A film režíroval Steven Spielberg, kterému se příběh velmi líbil.

 

 

10 Cloverfield
USA, 2016.
Thriller, drama.
Scénář: Damien Chazelle.
Délka: 103 minut.
IMDb: 7.2.
Michelle je účastníkem dopravní nehody. Brzy se ocitne zavřená v bunkru se dvěma muži. Ti ji ujistí, že venku není bezpečno: celý svět je otrávený a začala mimozemská invaze. Dívka se bojí být uvnitř, ale zároveň pochybuje, že venku na ni čeká něco dobrého.
Režisér Damien Chazelle si vyhlédl své staré rukopisy, které se mu nikdy nepodařilo promítnout, a film nakonec režíroval Dan Trachtenberg. Vyklubal se z toho skvělý thriller.

 

 

Drahá Wendy
Dánsko, 2005.
Drama, melodrama.
Scénář: Lars von Trier.
Délka: 105 minut.
IMDb: 6,5.
Dick odchází z dolu, kde pracoval se svým otcem, a stává se asistentem prodeje. Na novém místě se seznámí s chlapíkem jménem Stevie, který o sobě nerad vypráví. Jednoho dne Dick najde zdánlivě hračkářskou pistoli, ve které Stevie pozná skutečnou střelnou zbraň. Společně založí pacifistický klub milovníků zbraní.
Lars von Trier, který napsal scénář, o něj ztratil zájem, a tak se rozhodl svěřit ho jinému režisérovi. Dánský mistr navíc v té době pracoval na filmu Manderlay. Nakonec dílo použil Thomas Vinterberg, von Trierův starý známý.

Reklama

Související příspěvky

The Last of Us a „Ted Lasso“: byly oznámeny hlavní nominace na cenu Emmy

Byl zveřejněn trailer k filmu „Wonky“ s Timotheem Chalametem v hlavní roli – jedná se o prequel k filmu „Karlík a továrna na čokoládu“.

„Crowded Room“ je televizní seriál, ve kterém Tom Holland hrál muže s duševní poruchou.